A kreativitás fejleszthető!
Egy alkotó közösségben, mint amilyen egy kreatív ügynökség, pörögnek a gondolatok, és jobbnál jobb ötletek röpködnek az asztalok fölött. De mit lehet tenni, amikor elakadunk? Hogyan csalogassuk elő a kreativitásunkat?
Hiába dolgozunk inspiráló környezetben, hiába érezzük magunkat kreatívnak a mindennapokban, előfordul, hogy leállnak a fogaskerekek, és gondolatok nélkül ülünk a fehér papír fölött.

A jó hír az, hogy a kreativitás fejleszthető, és vannak technikák, amikkel hatékonyabbak lehetünk, és a legjobb ötletek újra visszatérnek hozzánk! Ezekre mutatunk példákat.
1. Brainstorming
Nincs rossz ötlet, minden gondolat számít! Ha csapatban dolgozunk, egymást inspirálva könnyen átlendülhetünk a holtpontokon.
2. Fordított gondolkodás
Ha elakadunk, fordítsuk meg a szituációt, és közelítsük meg a problémát más szempontok szerint! Mi lenne a legrosszabb megoldás? Hogyan lehet egy problémából előnyt kovácsolni? A fordított nézőpont sok esetben képes elmozdítani a helyes irányba.
3. Környezetváltozás
Ülsz a gép fölött, és csak villog a kurzor? Mindig ugyanabban a tárgyalóban ötleteltek? Keress más helyszínt: akár egy másik fotel a lakásban, a tárgyaló helyett a terasz – az új helyszínek új gondolatokat hozhatnak!
4. Mozogj!
Általánosságban is jellemző, hogy a mozgás, mivel fokozza a vérkeringést, energikusabbá, frissebbé tesz. Ha úgy érzed, a kreativitást kéne előcsalogatni, menj el futni, sétálni, biciklizni! Sokszor már menet közben is bevillannak a jó ötletek! (Csak ne felejts el jegyzetelni!)
5. Véletlenszerű inputok
Az ötletelés során dobjatok be a témához nem kapcsolódó szavakat, képeket, tárgyakat, és tegyétek fel a kérdést: mi köze ennek a feladathoz? Messziről indulva kicsit elszakadhatunk az eredeti problémától, és könnyebb lesz újra közel kerülni hozzá.
6. Foglalkozz mással!
Ha nagyon elakadsz, kezdj bele egy másik feladatba! Sok esetben elég egy kicsit „jegelni” a témát ahhoz, hogy később friss szemmel nézhessünk rá.